TikTok ще обозначава автоматично видеоклиповете, създадени с изкуствен интелект
TikTok ще отбелязва автоматизирано видеоклиповете, основани с изкуствен интелект.
TikTok ще стартира да отбелязва съдържанието, генерирано от изкуствен интелект /ИИ/ , автоматизирано.
Удостоверяването на достоверността се трансформира в главен проблем при бързото развиване на ИИ,
като управляващите се тормозят от разпространяването на дълбоки имитации.
„ Съдържанието, генерирано от ИИ, е необикновен креативен отдушник,
само че прозрачността за феновете е от решаващо значение “, съобщи Адам Пресър, началник на отдел „ Доверие и сигурност “ в TikTok.
Автоматичното етикетиране на наличие , генерирано или редактирано от изкуствен интелект, ще бъде първото в областта на обществените платформи.
TikTok, която е благосъстоятелност на китайската компания ByteDance, съобщи, че ще стартира да тества етикет, „ който в последна сметка планираме да прилагаме автоматизирано към наличие, за което установим, че е редактирано или основано благодарение на изкуствен интелект “.
Компанията съобщи пред „ Файненшъл таймс “, че става въпрос за наличие, основано благодарение на инструмента Firefly на Adobe , личните генератори на изображения с изкуствен интелект на TikTok и Dall-E на OpenAI.
Идва ли краят на “ТикТок ”? Това е въпросът за стотици милиони, откакто предходната сряда американският президент Джо Байдън подписа декрет. С него той обнародва нов закон, забраняващ на приложението да работи на територията на Съединени американски щати. С това близо 170 млн. потребители ще изгубят достъп до мрежата, която през последните седем години промени цифровия свят. И беляза културното развиване на поколението Z.
Миналата седмица американския Конгрес одобри законопроекта като част от необятен пакет за задгранична помощ, предопределен за поддръжка на Украйна и Израел. Това е най-сериозният риск за “ТикТок ”, откогато през 2020 година някогашният държавен глава Доналд Тръмп се опита да направи същото. Но без триумф.
Въпреки това възбраната няма да влезе в действие незабавно.
Всъщност тя може да бъде избегната при избрани условия. Компанията – притежател на приложението, китайският стартъп ByteDance, има период от една година. В неговите рамки би трябвало да продаде продукта си на американски вложител. В случай, че договорката за продажбата изисква повече време, се планува Белият дом да отпусне спомагателни 90 дни. За да може тя да бъде финализирана. Ако ByteDance успее да реализира това, “ТикТок ” ще продължи работата си на територията на Щатите. Ако ли не, ще би трябвало да се сбогува с американския пазар.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ